مهاجرت

کاورلتر Cover Letter چیست

کاورلتر جزو یکی از مهمترین مدارک شما می باشد که به همراه رزومه تحصیلی هنگام اپلای کردن برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور، بسیار مهم و ضروری می باشد و می تواند باعث دعوت شما به مصاحبه شود و یا شما از لیست منتخبین حذف شوید.

 پس برای نوشتن کاورلتر حتما وقت کافی بگذارید و از مشاورین موسسه بامااپلای نیز در این زمینه کمک بخواهید تا بتوانید راحتر و سریعتر از بهترین دانشگاه های دنیا پذیرش بگیرد. هدف عمده از نوشتن کاورلتر ارائه اطلاعات مختصر از خودتان و اهداف اصلی از اپلای کردن برای دانشگاه و رشته دانشگاهی می باشد. در حقیقت این نوع نامه انگیزه شما را برای ادامه تحصیل در دانشگاه نشان می دهد. بطور خلاصه کاورلتر باید به خواننده این انگیزه را بدهد که شما را به مصاحبه حضوری دعوت کند. در ادامه مقاله به معرفی و نحوه نوشتن کاورلتر برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر دنیا می پردازیم.

نحوه نوشتن کاورلتر جهت اخذ پذیرش از دانشگاه

در هنگام اپلای کردن برای پذیرش، به همراه رزومه تحصیلی از شما ممکن است کاورلتر نیز بخواهند. کاورلتر یا نامه پوششی همان انگیزه نامه می باشد اما با قدری تفاوت. در کاورلتر شما باید قدری از اطلاعات خود را ابتدا بدهید و سپس از دلایل و اهداف خود برای اپلای کردن در این دانشگاه بنویسید و توضیح بدهید برنامه خود بعد از اپلای کردن چیست و بعد از فارغ تحصیلی به چه موقعیتی دست پیدا خواهید کرد و این پذیرش یا بورسیه روی روند موفقیت شما چه تاثیری خواهد گذاشت.

بخش های کاور لتر به ترتیب زیر خواهند بود

معرفی

در این بخش خود را معرفی کنید. فارغ التحصیل از کدام دانشگاه در چه مقطعی هستید، در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید، علاقمند به ادامه تحصیل در چه رشته ایی هستید و چه کمک هزینه تحصیلی را درخواست دارید.

پایان نامه

نامه کوتاه و مختصر باشد و نکات مهم را ذکر کرده باشید. در انتهای نامه حتما از خواننده بخاطر خواندن نامه تشکر کنید و مشخصات و نحوه تماس با شما بطور کامل ذکر شود(ایمیل، واتس اپ، تلگرام)

پایان نامه

نامه کوتاه و مختصر باشد و نکات مهم را ذکر کرده باشید. در انتهای نامه حتما از خواننده بخاطر خواندن نامه تشکر کنید و مشخصات و نحوه تماس با شما بطور کامل ذکر شود(ایمیل، واتس اپ، تلگرام)

ساختار و قالب نامه

 1. از داشتن حاشیه های مناسب برای طرح بندی صفحات اطمینان حاصل نمایید.
 2. از سبک نامه های اداری استفاده کنید.
 3. نامه باید یک تا دوصفحه فونت قلم آن هم 12 با فواصل 1.5 سانتی متری باشد.

نکات مهم در مورد کاورلتر

 1. اطلاعاتی که در رزومه نوشتید را اینجا تکرار نکنید.
 2. زمینه ی تخصصی و انگیزه خود را کاملا شرح دهید.
 3. اطلاعاتی در مورد تخصص و توانایی های خود بنویسید ودلایل آن را ذکر کنید.
 4. کاستی ها و کمبودهای کار خود را ذکر کنید.
 5. اگر در موسسه یا دانشگاهی عضو هستید با اجازه موسسه از سربرگ موسسه استفاده کنید.
 6. حتما ویراستاری انگلیسی را انجام دهید و سعی کنید فردی متخصص کاورلتر را مطالعه کند.
 7. متن باید به گونه ایی باشد که دانشگاه را ترغیب به مصاحبه کند.
 8. سعی کنید نامه در یک یا نهایتا دو صفحه باشد ولی کارهای خود را گسترده تر توضیح بدهید.

در پایان همانطور که توضیح داده شده نوشتن کاورلتر مهارت خاصی نیاز دارد که شما می توانید از مشاورین موسسه بامااپلای در این زمینه مشاوره بگرید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.